SRDCEM K PŘÍRODĚ

lesní pedagogika - environmentální výchova

Ve stínu lesa se naučíš to, co těžko najdeš ve škole.

Projektový den "Lesní pedagogika". " Ve stínu lesa se naučíš to, co těžko najdeš ve škole" - to je motto spolku Srdcem k přírodě, jehož zástupce - lesník Tomáš dnes navštívil naší MŠ s již druhým vzdělávacím pořadem zaměřeným na osvětu v oblasti environmentální výchovy, ochrany přírody a kázni , odpovědnosti a úctě k životnímu prostředí. A o čem dnešní zábavně-naučné dopoledne bylo? Děti se například dozvěděly jaký je rozdíl mezi rohy a parohy našich lesních kamarádů, dozvěděly se něco o životě rysa, sbíraly a poznávaly lesní plody do veverčího domečku a dokonce s pomocí opravdické patrony střílely na kance. Krom toho si zahrály spoustu zajímavých her motivovaných životem lesních zvířat. Dopoledne si užily nejen děti, ale i my dospěláci a tak už teď se těšíme na další setkání s Tomem , které proběhne na jaře.

Mateřská škola Modletice , okres Praha - východ

Děkujeme za několik různých vycházek do lesa pro žáky naší školy. Všechny byly skvěle připravené, promyšlené a vedené s odborným nadšením. Jak žáci, tak učitelé byli nadšení a odnesli si spoustu nových poznatků o lese. Vaši lesní pedagogiku můžeme všem zájemcům doporučit!

ZŠ T. Stolové Kostelec nad Labem, Středočeský kraj

Děkujeme za velmi pěkně připravený program "Žijeme lesem". Dětem i učitelům se moc líbil. Oceňujeme zejména nápadité propojení sdělovaných informací s audio-vizuálními a haptickými vjemy při hrách. Bylo to nejen SRDCEM K PŘÍRODĚ, ale i SRDCEM K DĚTEM.

ZŠ Smečno, Středočeský kraj

Váš program se nám velice líbil, prožily jsme s Vámi krásné a zajímavé dopoledne. Máte velmi kladný vztah k dětem a je vidět, že to s dětmi umíte a děti to moc baví. Zábavnou formou se dozvěděly spoustu nových užitečných informací a zkusily si i nové hry v přírodě. Za třídu Krtečků a Lvíčat Vám moc děkujeme.

                                                               MŠ Karlická, Černošice, Středočeský kraj

Váš program se nám a hlavně dětem moc líbil. Děti si z dopoledne odnesly mnoho zajímavého a vyprávěly o výletě ještě v pátek. Já oceňuji přístup a formu, která byla naprosto odpovídající věku, nenucená, příjemná atmosféra. Asi bych nic neudělala jinak. Za červenou třídu Vám moc děkuji a přeji mnoho úspěchů v tom, co děláte a co děláte moc pěkně.

                                                                                                MŠ 4Pastelky, Praha 4

Dobrý den, dnes jsme s vámi strávily dopoledne, které bylo opravdu zajímavé, už dlouho jsem neviděla, tak užitečný program pro děti. Moc vám děkuji za inspiraci a budeme se těšit. 

                                                                                     MŠ Indigo Kids, Praha 2

ZPĚTNÁ VAZBA

Podělte se s ostatními o své zážitky z ekologických výukových programů.

Ve stínu lesa se naučíš to, co těžko najdeš ve škole.