SRDCEM K PŘÍRODĚ

environmentální výchova - lesní pedagogika

Ve stínu lesa se naučíš to, co těžko najdeš ve škole.

Účely spolku

První účel spolku je vzdělávání, osvěta a výzkum v oblasti environmentální výchovy, ochrany přírody a lesnictví. Dále poskytuje veřejně prospěšné služby v oblasti ochrany a tvorby krajiny. Druhý účel spolku je vlastní tělovýchovný a sportovní systém. Oba účely spolku jsou určeny pro děti, mládež a dospělé. Díky těmto aktivitám spolek zvyšuje znalosti, dovednosti a fyzickou zdatnost všech svých členů napříč oborům, kterými se spolek zabývá. Současně učí kázni, odpovědnosti a úctě k životnímu prostředí.

KONTAKTNÍ ÚDAJE

SRDCEM K PŘÍRODĚ, z. s.

Spolek vedený u Městského soudu v Praze
spisová značka L 69359
IČO: 06565883
Adresa: Husova 428, 273 51 Unhošť

Bankovní spojení: 2401368075/2010

+420 721 081 462

Tomáš Marunič, DiS.
koordinátor aktivit, místopředseda spolku


Jsem Vaším lesním průvodcem a partnerem na cestě za objevováním a poznáváním naší přírody.


Vystudoval jsem lesnictví na Vyšší odborné škole lesnické Bedřicha Swarzenberga v Písku (www.lespi.cz). Odmaturoval jsem na Zemědělské škole v Kadani v oboru ochrana a tvorba krajiny a stal se členem Severočeské pobočky české botanické společnosti (www.spcbs.estranky.cz). V letech 2009 - 2013 jsem pracoval  v Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem (www.uhul.cz). Během monitoringu lesních ekosystémů jsem se podíval do všech přírodních lesních obastí ČR. Tehdy jsem poznal i lesní pedagogiku, specifický druh ekologické výchovy zabývající se osvětou lesnictví. V současné době organizuji ekologické výukové programy pro dětské kolektivy z MŠ, ZŠ, a pro ostatní zájmové skupiny.Více o mně: www.adlinebio.cz 

Mgr. Kateřina Volková
předsedkyně spolku

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu UK v Praze, několik let jsem pracovala v korporátní společnosti, reklamní společnosti a nyní se zabývám lektorskou činností, masážemi, aromaterapií a terapiemi pomocí masážních technik. Kdykoli jsem však měla možnost, utíkala jsem z města do přírody, obdivovala a prožívala její krásy i sílu. Tolik času jsem věnovala této zálibě, až se, stejně jako masáže a aromaterapie, stala mou hlavní činností. Práce s lidmi a zejména dětmi mne vždy bavila. Je nádherné zažívat během našich programů dobrodružství v přírodě, ze kterého si odnesete mnoho zážitků, poučení a hlavně dobrou náladu a radost.

Ve stínu lesa se naučíš to, co těžko najdeš ve škole.