SRDCEM K PŘÍRODĚ

Ve stínu lesa se naučíš to, co těžko najdeš ve škole.

Účely spolku

  • Hlavní účel spolku je vzdělávání, osvěta a výzkum v oblasti environmentální výchovy, ochrany přírody a lesnictví.
  • Dále poskytuje veřejně prospěšné služby v oblasti ochrany a tvorby krajiny.
  • Účely spolku jsou určeny pro děti, mládež a dospělé.
  • Díky těmto aktivitám spolek zvyšuje znalosti, dovednosti a fyzickou zdatnost všech svých členů napříč oborům, kterými se spolek zabývá.
  • Současně učí kázni, odpovědnosti a úctě k životnímu prostředí.

KONTAKTNÍ ÚDAJE

SRDCEM K PŘÍRODĚ, z. s.

Spolek vedený u Městského soudu v Praze
spisová značka L 69359
IČO: 06565883
Adresa: Husova 428, 273 51 Unhošť

Bankovní spojení: 2401368075/2010

+420 721 081 462

Tomáš Marunič, DiS.
koordinátor aktivit
lesní pedagog

Jsem Vaším lesním průvodcem a partnerem na cestě za objevováním a poznáváním naší přírody.


Na Zemědělské škole v Kadani jsem odmaturoval v oboru agropodnikání se zaměřením na ochranu a tvorbu krajiny a stal se členem Severočeské pobočky české botanické společnosti (www.spcbs.estranky.cz). Dále jsem vystudoval lesnictví na Vyšší odborné škole lesnické Bedřicha Schwarzenberga v Písku (www.lespi.cz). V letech 2009 - 2013 jsem pracoval v Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem (www.uhul.cz), jako projektant hospodářské úpravy a ekologie lesa. Během monitoringu lesních ekosystémů jsem se podíval do všech přírodních lesních oblastí ČR. Tehdy jsem poznal lesní pedagogiku, specifický druh environmentální výchovy zabývající se osvětou lesnictví. Smysluplnost lesní pedagogiky se mi líbila natolik, že jsem se rozhodl založit spolek věnující se profesionálně této činnosti. Dnes organizuji akce lesní pedagogiky pro dětské kolektivy z MŠ, ZŠ, SŠ a pro ostatní zájmové skupiny.  Ing. Martin Bátor, Ph.D.
lesní pedagog

Jsem vystudovaný lesník, momentálně pracuji jako lesnický typolog a současně lesní pedagog. Práci s dětmi se věnuji již několik let a baví mně čím dál víc. Budu moc rád, když přispěju k nasměrování dětí (a taky dospělých) k vnímání krás přírody a pravdivějšímu chápání lesnictví.

Ve stínu lesa se naučíš to, co těžko najdeš ve škole.