SRDCEM K PŘÍRODĚ

lesní pedagogika - environmentální výchova

Ve stínu lesa se naučíš to, co těžko najdeš ve škole.

Účely spolku

První účel spolku je vzdělávání, osvěta a výzkum v oblasti environmentální výchovy, ochrany přírody a lesnictví. Dále poskytuje veřejně prospěšné služby v oblasti ochrany a tvorby krajiny. Druhý účel spolku je vlastní tělovýchovný a sportovní systém. Oba účely spolku jsou určeny pro děti, mládež a dospělé. Díky těmto aktivitám spolek zvyšuje znalosti, dovednosti a fyzickou zdatnost všech svých členů napříč oborům, kterými se spolek zabývá. Současně učí kázni, odpovědnosti a úctě k životnímu prostředí.

KONTAKTNÍ ÚDAJE

SRDCEM K PŘÍRODĚ, z. s.

Spolek vedený u Městského soudu v Praze
spisová značka L 69359
IČO: 06565883
Adresa: Husova 428, 273 51 Unhošť

Bankovní spojení: 2401368075/2010

+420 721 081 462

Tomáš Marunič, DiS.
lesní pedagog
koordinátor aktivit
místopředseda spolku

Jsem Vaším lesním průvodcem a partnerem na cestě za objevováním a poznáváním naší přírody.


Na Zemědělské škole v Kadani jsem odmaturoval v oboru agropodnikání se zaměřením na ochranu a tvorbu krajiny a stal se členem Severočeské pobočky české botanické společnosti (www.spcbs.estranky.cz). Dále jsem vystudoval lesnictví na Vyšší odborné škole lesnické Bedřicha Schwarzenberga v Písku (www.lespi.cz). V letech 2009 - 2013 jsem pracoval v Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem (www.uhul.cz), jako projektant hospodářské úpravy a ekologie lesa. Během monitoringu lesních ekosystémů jsem se podíval do všech přírodních lesních oblastí ČR. Tehdy jsem poznal lesní pedagogiku, specifický druh environmentální výchovy zabývající se osvětou lesnictví. Smysluplnost lesní pedagogiky se mi líbila natolik, že jsem se rozhodl založit spolek věnující se profesionálně této činnosti. Dnes organizuji akce lesní pedagogiky pro dětské kolektivy z MŠ, ZŠ, SŠ a pro ostatní zájmové skupiny.  
Více o mně: www.adlinebio.cz 

Mgr. Kateřina Volková
předsedkyně spolku

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu UK v Praze, několik let jsem pracovala v korporátní společnosti, reklamní společnosti a nyní se zabývám lektorskou činností, masážemi, aromaterapií a terapiemi pomocí masážních technik. Kdykoli jsem však měla možnost, utíkala jsem z města do přírody, obdivovala a prožívala její krásy i sílu. Tolik času jsem věnovala této zálibě, až se, stejně jako masáže a aromaterapie, stala mou hlavní činností. Práce s lidmi a zejména dětmi mne vždy bavila. Je nádherné zažívat během našich programů dobrodružství v přírodě, ze kterého si odnesete mnoho zážitků, poučení a hlavně dobrou náladu a radost.

Ve stínu lesa se naučíš to, co těžko najdeš ve škole.