SRDCEM K PŘÍRODĚ

Ve stínu lesa se naučíš to, co těžko najdeš ve škole.

Poslání spolku

Ukazujeme les v přátelské podobě. Představujeme lesní prostředí z pohledu lesníka. Děláme osvětu dřevu, jako trvale obnovitelné surovině. Účastníkům na našich akcích předáváme pozitivní zážitek. Věříme, že tato činnost je pro děti potřebná, protože lesy jsou naše krásné a nenahraditelné přírodní bohatství.


KONTAKTNÍ ÚDAJE

SRDCEM K PŘÍRODĚ, z. s.

Spolek vedený u Městského soudu v Praze
spisová značka L 69359
IČO: 06565883
Adresa: Husova 428, 273 51 Unhošť

Bankovní spojení: 2401368075/2010

+420 721 081 462

Mgr. Kateřina Volková

předsedkyně spolku

PR a marketing

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu UK v Praze, působím jako lektor, tvůrce obsahového marketingu a PR zejména v oblasti vzdělávání. Příroda mě vždy fascinovala a zejména naše lesy. V současné době vnímám jako velmi potřebné vzdělávání dětí o lese a jeho fungování. Informace předané od lesníků, kteří jsou s lesem profesně spjati, mají velkou hodnotu pro mladou generaci. Zábavná forma učení se je pro člověka přirozená a není nic lepšího, než vlastní zkušenost a vědomosti zažité praxí.


Moje další aktivity:

https://www.adlinebio.cz/

Tomáš Marunič, DiS.
místopředseda spolku
koordinátor aktivit
lesní pedagog

Jsem vaším lesním průvodcem a partnerem na cestě za objevováním a poznáváním naší přírody.


Během Národní inventarizace lesů jsem se podíval do všech přírodních lesních oblastí České republiky. V letech 2009 - 2013 jsem pracoval v Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem, jako projektant hospodářské úpravy a ekologie lesa. Tehdy jsem poznal i lesní pedagogiku, specifický druh environmentální výchovy zabývající se osvětou lesnictví. Smysluplnost lesní pedagogiky se mi zalíbila natolik, že jsem se rozhodl věnovat naplno této činnosti. 


Moje další aktivity v lesní pedagogice:

www.drevoprozivot.cz/projekty/do-lesa-s-lesnikem

Ing. Martin Bátor, Ph.D.
lesní pedagog

Jsem vystudovaný lesník, momentálně pracuji jako lesnický typolog a současně lesní pedagog. Práci s dětmi se věnuji již několik let a baví mně čím dál víc. Budu moc rád, když přispěju k nasměrování dětí (a taky dospělých) k vnímání krás přírody a pravdivějšímu chápání lesnictví.

Ve stínu lesa se naučíš to, co těžko najdeš ve škole.