Outdoorová edukace

Přírodovědné vzdělávací programy, které využijete pro potřeby environmetální výchovy, v běžném školním režimu, na škole v přírodě, dětském táboře, sportovním soustředění. 

Vzděláváme o lesním ekosystému, posilujeme lásku k přírodě a životnímu prostředí. 

Výuka je interaktivní, zábavná a odborná, programy jsou sestavené tak, aby bylo každé téma pro děti zajímavé, hravé a srozumitelné. Děti se sami setkají s lesnickou odborností, sami si vyzkouší a aktivně se sami zapojí do různých činností. Každý program je přizpůsobený věku dětí.

 • Účastníci: Děti MŠ, žáci ZŠ, jiné dětské kolektivy.
 • Velikost skupiny: Jedna školní třída (15–30 dětí).
 • Přírodovědně vzdělávací program 90 minut – akci zajistíme minimálně pro 2 třídy, maximálně pro 6 tříd za den. 
 • Projektový den Lišky Bystroušky 180 minut – akci zajistíme pro 1 třídu, maximálně pro 6 tříd za den.
 • Místo konání akce: Přírodní prostředí u vás, rádi za vámi přijedeme kamkoliv. Ideální je, pokud máte les v dostupnosti vaší školy. Můžete využít i vaší školní zahradu, park, přírodu v okolí. Když je v domluvený termín nepříznivé počasí, navštívíme vás ve škole, říkáme tomu "mokrý program". 
 • Akce organizujeme v ranních a dopoledních hodinách. 

Tomáš Marunič, DiS.

vedoucí projektu

+ 420 721 081 462

zijemelesem@email.cz     

Přírodovědné vzdělávací programy

Inovativní koncept environmentálního vzdělávání, který se zaměřuje na konkrétní přírodovědné oblasti a dává je do souvislostí s lesnickou praxí. Smyslem je vzdělávat děti bez indoktrinace, tzn. předávat obecné informace o přírodě, o lese, a ukázat jim propojení těchto znalostí z lesnictví v reálném přírodním prostředí. Věříme tomu, že se dá vzdělávat venku ve všech ročních období. Lesníci pracují v lese po celý rok. Ideální je mít program na dané téma, které je v přírodě právě aktuální. Přijměte naší výzvu a pojďte s námi do přírody na jaře, v létě, na podzim a v zimě. Poznejte skryté možnosti outdoorové edukace.

jaro, léto, podzim, zima
jaro, léto, podzim, zima
jaro, léto
jaro, léto
jaro, léto, podzim, zima
podzim
jaro, léto
jaro, léto, podzim
léto, podzim
celoročně 

Doporučená výbava na akci v lese

 • Pohodlné oblečení na ven (jako na tělocvik), které ti umožňuje volný pohyb a snese možné ušpinění. Akce v lese, na kterou se chystáš, bude akční.
 • Dlouhý rukáv a dlouhé kalhoty i za teplého počasí. V lese bývá chladněji, lepší je mít co sundat a schovat do batohu, než na sobě pociťovat zimu.
 • Uzavřená pevná obuv. Taková, ve které se ti dobře poběží a na noze ti dobře drží.
 • Čepice, kšiltovka, jiná pokrývka hlavy. Je to tvoje ochrana proti sluníčku, dešti, větru, hmyzu, chladu, větvím a jehličí. 
 • Batoh a do něj měj s sebou pláštěnku nebo nepromokavou bundu, co když se to krásné počasí náhle změní.
 • Dostatek pití. Důležité je mít se čeho napít, zejména po pohybových aktivitách, čistá voda bez bublinek je ideální. Svačinu měj s sebou taky, ta ti v lese přijde k chuti.

Objednejte si
přírodovědný vzdělávací program
provoněný lesem.

environmetální vzdělávání, výchova a osvěta

Založeno 2017